категорії: блоґ-запис

про читанку

теґи: книжка

banerсьогодні мама сказала, шоб я припинив нарешті гратися в сучукрліт і бігати по квартирі з криком "я хочу в ефіопію!", а пішов краще на хороший пізнавальний сайт, який зробили тьотя таня, тьотя таня і тьотя свєта спеціально для дітей, які хочуть читати!

я, звісно ж, відразу скористався маминою порадою і пішов на цей сайт. уже перша книжка, котру тьоті своїми дбайливими руками зняли з антресолів, відсканували і виклали для нас, допитливих дітей, мені страшенно сподобалась!

nasha-mova-solovjinaце книжка "наша мова солов’їна - "збірник віршів про багатство, мелодійність та красу української мови - мови, якою ми розмовляємо й думаємо, без якої не уявляємо свого існування"! я ніібацца люблю нашу солов’їну мову, щиро вірю в її існування і в те, що є люди, які нею розмовляють і думають, а також у те, що дуже скоро всі письменники і поети сучукрліта покинуть свої ганебні експерименти з матюками і суржиком і почнуть писати виключно солов’їною, як і автори представленої збірки Олесь Олександр, Воробкевич Сидір, Глібов Леонід, Терен Віктор, Тичина Павло, Сосюра Володимир, Блажкевич Іванна, Симоненко Василь, Коломієць Володимир, Скомаровський Вадим, Павличко Дмитро та Малкович Іван!

meni13mynaloале чомусь коли я показав цю книжку мамі, вона насторожилась і сказала, шо все це підозріливо нагадує всю ту хрєнь, якою її пічкали в совковому дитинстві!

тоді я спробував звернути мамину увагу на збірку творів славетного кобзаря "мені тринадцятий минало" - "до цієї книжки увійшли вірші Тараса Григоровича Шевченка про тяжке життя селянських дітей за давніх часів кріпаччини"! але мама почала голосно кричати, шо вона блять не для того тратить останнє здоров’я, шоб вибити з голів студентів та абітурієнтів стереотипи про українську літературу як суцільний показ "тяжкого життя", шоб мені в інтернеті підсовували ту саму бодягу!

я засмутився і спробував довести мамі, шо саме таких книжок потребують сучасні діти - наприклад, творів олени пчілки та степана руданського - "байки про вовків", але мама сказала, шоб я негайно ішов спати, бо вона залізе на антресолі і прочитає мені такого руданського, шо його й на філфаці університету читають тіки в туалєті!

особисто мені сайт читанка страшенно сподобався, бо він розрахований на справжніх шпигунів! там так і написано: "усі матеріали на нашому сайті розміщено виключно з метою ознайомлення. після прочитання книги, ви зобов`язуєтеся видалити її зі свого комп`ютера"!

я думаю, для безпеки нації варто було б взагалі знищити комп’ютер після прочитання цих книжок або розтовкти молотком і проковтнути! цікаво, чи перевірятимуть тьоті таня, таня і свєта знищення книжок із комп’ютерів? думаю, це буде цікава шпигунська гра!

отож, я щиро сподіваюся, що сайт "читанка" розвиватиметься і доповнюватиметься не меш цікавими й важливими для сучасних дітлахів виданнями, а я обов’язково стану його постійним відвідувачем :))